Mám více než 20 let zkušeností v oboru.

» Každé zakázce věnuji maximální pozornost a nasazení, vždy je jiná, individuální a jedinečná. Při vlastní tvorbě kladu důraz na intuici a jako výrazový prostředek je mi forma zpracování a výběr použitého materiálu.

» K jedinečnosti děl přispívá má zkušenost, precizní ruční práce i využití tradičních, ale i moderních technologií, postupů a nářadí.

» Dokáži pracovat s bronzem, kamenem, dřevem, kompozitními materiály i sklem.


» Jmenuji se Albert Králiček a jsem sochař.

» Narodil jsme se 12. 3. 1966 v Třinci.

» Jsem absolventem prestižní Střední Průmyslové Školy Kamenosochařské v Hořicích (1985-1988).

» Své sochařské dovednosti jsem nabyl nejenom v této sochařské škole ale také absolvováním oboru Truhlář – kameník – štukatér.

» Od roku 1988 jsem získával zkušenosti v sochařském ateliéru filmového a televizního studia Barrandov.

» Od roku 1990 jsem získával zkušenosti a podílel se na restaurátorských pracích a obnově kulturních památek našeho státu, jako jsou zámek Jičín, zámek v Lysé nad Labem, Sychrov nebo Zámek Sloupno u Nového Bydžova. Později jsem se podílel na restaurátorských pracích na Katedrále sv. Víta v Praze a na Kostelu svatého Mikuláše ve Znojmě.

» Od roku 1993 jsem se věnoval vývoji a aranžérské výrobě zlatnických torz a figurín.

» Rokem 2000 jsem započal osmiletou externí spolupráci na individuálních sochařských pracích, zábavného a vzdělávacího komplexu BABYLON a IQ-LANDIA v Liberci.

» Všechny výše zmíněné práce také balancovaly z mojí vlastní tvorbou plastik a reliéfů figurálního ale i abstraktního pojetí, místy má tvorba sklouzává lehce k designu. Zpracovanou látku vlastní tvorby případně zadání, řeším většínou mimo tendenční vlivy. Stěžejní však pro mě stále zůstává práce na zakázku.
© 2021 www.socharina.cz ALL RIGHTS RESERVED

✉ info@socharina.cz ☎ +420 732 933 311